Kochani biegacze! Już 1 czerwca rusza VIII edycja Biegu Sieprawska Piątka. Ze względu na ciągle występujące w Polsce ryzyko zarażenia wirusem SARS-CoV-2, w tym roku po raz kolejny nasz bieg główny odbędzie się w sposób wirtualny. Biegi dla dzieci i młodzieży odbędą się natomiast w późniejszym terminie w formie stacjonarnej z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Za udział w tegorocznej Sieprawskiej Piątce nie obowiązują opłaty startowe. Zachęcamy jednak do wsparcia dobrowolnymi datkami rehabilitacji mieszkanki naszej Gminy – Weroniki Góry. Szczegóły dotyczące wpłat znajdziecie w Regulaminie. W tym roku nie przewidziano również nagród finansowych i rzeczowych dla zwycięzców.Zapisy na bieg główny VIII Sieprawskiej Piątki wystartują 1 czerwca. Swoje zgłoszenia możecie wysyłać w dniach 1 czerwca – 21 czerwca. Do udziału w biegu głównym niezbędne jest samodzielne zmierzenie trasy oraz czasu przebiegu za pośrednictwem dowolnej dostępnej na rynku aplikacji biegowej. W załączniku znajdziecie trasę biegu głównego. Uwaga! Tegoroczny dystans Sieprawskiej Piątki wynosi 5 km i 400 m! Tym razem po wybiegnięciu ze Słonecznego Parku zmieniamy kierunek trasy. Dodaliśmy również odcinek biegnący koło Sanktuarium w Sieprawiu. Pamiętajcie również, że na czas Waszych przebiegów drogi nie zostaną zamknięte. Na mapie biegu znajdziecie oznaczenia wskazujące miejsca bez przejść dla pieszych i bez chodnika. Trasa biegu zostanie oznaczona w taki sposób byście byli pewni, że nie zbiegacie z kursu. Pamiętajcie również o swoim bezpieczeństwie i zapewnieniu swojej widoczności w przypadku, jeśli postanowicie biegać po zmroku.


W jaki sposób możecie wziąć udział w biegu głównym na 5,4 km?
- Zgłoszenie odbywa się poprzez uzupełnienie formularza na stronie https://dostartu.pl/viii-sieprawska-piatka-bieg-glowny-v5908.
- Po zgłoszeniu otrzymacie wiadomość e-mail stanowiącą potwierdzenie zapisu na bieg.
- W wiadomości znajdziecie również specjalny odnośnik do formularza, w którym będziecie mogli zadeklarować czas przebiegu trasy oraz dołączyć plik GPX ze swojej aplikacji, który stanowi zapis GPS przebiegniętego odcinka lub zrzut ekranu z aplikacji, potwierdzający trasę i czas przebiegu.
- Po dodaniu informacji o osiągniętym wyniku Wasze zgłoszenie zostanie przez nas zweryfikowane – jeśli przebieg trasy będzie się zgadzać, wówczas Wasz wynik weźmie udział w oficjalnej klasyfikacji VIII Biegu Sieprawska Piątka. Ogłoszenie wyników odbędzie się po 21 czerwca za pośrednictwem strony Ośrodka Kultury i Sportu w Sieprawiu na Facebooku. Pamiątkowe medale za udział oraz statuetki dla zwycięzców będzie można odebrać 4 lipca na terenie Kompleksu Sportowego ORLIK (między godziną 12.00 a 18.00) lub w Domu Kultury w Sieprawiu po wcześniejszym ustaleniu terminu odbioru.


Biegi dla dzieci i młodzieży na 500, 1000 i 2000 m odbędą się w formie stacjonarnej w dniu 4 lipca. Trasy biegnąć będą na terenie Słonecznego Parku w Sieprawiu. Zapisy dla dzieci i młodzieży będą możliwe już od 1 czerwca za pośrednictwem formularza na stronie https://dostartu.pl/viii-sieprawska-piatka-biegi-dzieci-i-mlodziezy-v5909.pl.html. Na swój bieg możecie również zgłosić się 4 lipca w Biurze Zawodów w godzinach 12.00 – 16.30 – by usprawnić proces zachęcamy jednak do wcześniejszych zgłoszeń przez formularz internetowy. We wszystkich trzech biegach starty odbywać się będą w sposób interwałowy. Oznacza to, że w każdym z trzech biegów (500, 1000 i 2000 m) będziecie mogli wystartować o dowolnej godzinie między 13.00 a 17.00. W tych biegach to my odpowiadamy za pomiar czasu. Zaraz po przebiegnięciu swojej trasy otrzymacie pamiątkowy medal. Oficjalne wyniki ogłosimy na terenie Kompleksu Sportowego ORLIK i za pośrednictwem strony Ośrodka Kultury i Sportu w Sieprawiu na Facebooku po godzinie 17.00. Wtedy też rozdamy statuetki dla zwycięzców – nagrody będzie można odebrać również w Domu Kultury w Sieprawiu po wcześniejszym ustaleniu terminu odbioru.

W załączniku znajdziecie Regulamin wydarzenia. Prosimy o zapoznanie się z nim, udział w VIII Sieprawskiej Piątce jest bowiem jednoznaczny z jego akceptacją.
Pytania dotyczące Biegu prosimy kierować na adres e-mail biegsieprawska5@gmail.com.

Czekamy na Wasze zgłoszenia. Do zobaczenia!