18 maja 2019 r. w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze w Otrębusach koło Warszawy odbyła się Gala Finałowa wieńcząca III edycję konkursu Floriany - ogólnopolskiego konkursu na najlepsze inicjatywy dla społeczności lokalnych z udziałem OSP i samorządów

Podczas tej uroczystości  wręczono 20 prestiżowych statuetek Floriany 2019 za najlepsze i najciekawsze projekty zgłoszone i nominowane w jedenastu kategoriach , wręczono 12 nagród kategorii specjalnej oraz nagrody w ogólnopolskim plebiscycie „Strażak Roku 2019” organizowanym przez Partnera Medialnego Konkursu – Grupę Polska Press.

W kategorii VIII – „Aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna” statuetkę Floriana otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna z Łyczanki za projekt „Teatralne ożywienie strażnicy”, w którym druhowie OSP oraz lokalna społeczność łączy zamiłowanie do teatru  z działaniami na rzecz potrzebujących wsparcia mieszkańców Gminy Siepraw.

Serdecznie gratulujemy druhom z OSP Łyczanka oraz wszystkim zaangażowanym w realizacje projektu!

Retransmisję z gali Floriany 2019 można oglądnąć na profilu facebookowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP (występ OSP Łyczanka od godziny 2:13-2:18)

https://www.facebook.com/Zwiazek.OSP.Rzeczypospoli...