W związku z obowiązującym na terenie Polski stanem zagrożenia epidemicznego, Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o zmianie harmonogramu 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Propozycje zadań mieszkańcy będą mogli zgłaszać od 4 maja do 5 czerwca 2020 r. Termin głosowania i podania wyników nie uległ zmianie.

Pierwotnie nabór zadań do tegorocznej edycji BO Małopolska miał się rozpocząć 1 kwietnia. Dbając jednak o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o przesunięciu tego etapu o ponad miesiąc.

"Wierzymy, że zmiany te pozwolą na normalne procedowanie budżetu obywatelskiego już po minięciu zagrożenia związanego z pandemią koronawirusa. W obecnej sytuacji nie możemy jednak narażać naszych mieszkańców, dlatego zachęcamy ich do pozostania w swoich domach. Wierzę, że ten czas wykorzystają także na przemyślenie swoich pomysłów do tegorocznej edycji BO Małopolska"
– zachęca Edward Czesak, który w zarządzie województwa odpowiada m.in. za budżet obywatelski.

Z powodu pandemii koronawirusa zdecydowano także o odwołaniu wszystkich spotkań informacyjnych dot. 5. edycji BO Małopolska. Pierwotnie pracownicy urzędu marszałkowskiego mieli spotkać się z mieszkańcami w 12 miastach w całym województwie.

"Oczywiście monitorujemy sytuację i mogę zapewnić, że będziemy reagować na bieżąco. Gdyby były potrzebne kolejne decyzje, poinformujemy o tym mieszkańców Małopolski"
– podkreśla Edward Czesak.


Ważne terminy w 5. Edycji BO Małopolska

Jak wygląda harmonogram po zmianach? Poniżej podajemy najważniejsze terminy:

  • Zgłaszanie zadań przez mieszkańców - od 4 maja do 5 czerwca 2020 r.
  • Udostępnienie wykazu zgłoszonych zadań - do 19 czerwca 2020 r.
  • Udostępnienie wstępnej listy zadań dopuszczonych do głosowania i listy zadań odrzuconych - do 31 lipca 2020 r.
  • Składanie odwołań przez autorów zadań - do 7 sierpnia 2020 r.
  • Rozpatrzenie odwołań autorów zadań przez Radę Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego - do 24 sierpnia 2020 r.
  • Podjęcie przez ZWM uchwały dot. przyjęcia listy zadań dopuszczonych do głosowania oraz listy zadań odrzuconych (wraz z uzasadnieniem) - do 1 września 2020 r.
  • Udostępnienie listy zadań dopuszczonych do głosowania oraz listy zadań odrzuconych - do 1 września 2020 r.
  • Rozpoczęcie akcji informacyjnej (promującej dane zadanie) przez autorów zadań - od 1 września 2020 r.
  • Głosowanie mieszkańców Województwa Małopolskiego - od 4 do 25 września 2020 r.
  • Ogłoszenie wyników głosowania mieszkańców Województwa Małopolskiego - do 30 października 2020 r.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z pracownikami zajmującymi się budżetem obywatelskim za pośrednictwem skrzynki pocztowej: bo@umwm.malopolska.pl lub messengera https://www.facebook.com/bo.malopolska