22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi – jedno z najbardziej znanych na świecie świąt odwołujących się do ekologii.

W tym dniu zazwyczaj dużo mówi się o segregacji śmieci, programach ograniczających emisję dwutlenku węgla, a także o zakazach i nakazach takich jak "oszczędzaj wodę", "ogranicz zużycie energii elektrycznej", "drukuj dwustronnie". To ważne aspekty naszego codziennego życia, o których należy pamiętać nie tylko od święta.

W czasach tak trudnych, w których świat zmaga się z pandemią, trudno jest oczekiwać, że każdy bez oporów włączy się w akcję np. wspólnego sprzątania. Ciągle pojawia się obawa przed zarażeniem i konieczność zachowania dystansu społecznego.

Pragniemy jednak namówić Was do spojrzenia na ten dzień przez pryzmat tegorocznego hasła święta - „Przywróć naszą Ziemię”. W akcję włączyły się również władze naszej Gminy. Wójt Gminy Siepraw wspólnie z dziećmi z Przedszkola Samorządowego w Sieprawiu posadzili na terenie Słonecznego Parku w Sieprawiu nowe drzewka. Zachęcamy również Was do posprzątania najbliższej okolicy czy posadzenia drzewa. "Przywracanie naszej Ziemi", sprawianie, aby była miejscem przyjaznym i bezpiecznym, jest procesem długofalowym, ale należy walczyć o to każdego dnia.

Warto obserwować przyrodę, spędzać czas w lesie, pozwolić sobie na refleksję nad pięknem naszej planety. Zachęcamy do wyznaczenia sobie celu ekologicznego, nad którym będziecie pracować w najbliższym roku.

Pamiętajcie, Dzień Ziemi jest każdego dnia!

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego Telewizji Internetowej Myślenice iTV z którego dowiecie się jak o naszą planetę dba Gmina Siepraw: