Grupa Folklorystyczna „Sieprawianie” uczestniczyła 25 sierpnia w XII Festiwalu Folklorystycznym w Gminie partnerskiej Spišský Štvrtok. W wydarzeniu udział wzięły dwa zespoły dziecięce, które działają na terenie naszej Gminy partnerskiej oraz cztery zespoły złożone z dorosłych i młodzieży, w tym nasza Grupa Folklorystyczna. Na Festiwalu można było zobaczyć przegląd dorobku słowackiej kultury regionu  etnograficznego Spisz. Festiwal zakończyła zabawa taneczna z folkowym zespołem DORA, a następnie DJ.
Zespół z Sieprawia został bardzo ciepło przyjęty, jak niemal co roku staramy się przybliżyć naszym przyjaciołom ze Słowacji tradycję krakowiaków zachodnich. Na tegorocznym festiwalu zaprezentowaliśmy fragment tradycyjnego kiszenia kapusty. Był to premierowy występ tego przedstawienia, już niedługo, bo 15 września z tym samym programem „Sieprawianie” wystąpią na Festiwalu Turystyczna Sódemka w Krzesławicach. Pan Starosta Stefan Gres miło wspominał jubileusz Orkiestry Dętej Sieprawianka, w którym wraz z Kołem Emerytów brał udział 10 sierpnia. Koło Emerytów Gminy Spišský Štvrtok to inicjatywa mieszkańców, którzy wykonują różnego rodzaju prace rękodzielnicze, gromadzą wiedzę na temat dawnych zwyczajów, można u nich zamówić okolicznościowe wyroby cukiernicze, aktywnie angażują się w lokalne inicjatywy. W nowym roku 2020 nasze Gminy planują wymianę młodzieży, rozmowy partnerskie w tej sprawie zostaną przeprowadzone na jesieni.