Wśród nas, w naszej Gminie, wciąż przebywa 47 osób z Ukrainy, które  z dala od bliskich i rodziny,  nie z własnej winy spędzą Święta na obczyźnie.

Aby nasi goście z Ukrainy mogli poczuć klimat rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, Urząd Gminy Siepraw wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu  przygotował w dniu 21 grudnia br. wspólną wigilię w Strażnicy OSP Siepraw. Ceremonię wigilijną rozpoczął ks. Proboszcz  Paweł Zięba, następnie życzenia  świąteczne złożył Wójt  Gminy Tadeusz Pitala oraz Przewodniczący Rady Gminy Leszek Wierzba.

Atmosfera wzruszenia i wspólne łamanie się opłatkiem towarzyszyło tej niecodziennej uroczystości.

Zebrani  zasiedli do stołu wigilijnego zastawionego potrawami tradycyjnie polskimi, jak i ukraińskimi - przygotowanymi przez naszych Gości z Ukrainy, a były to pyszne kutia, bliny, gołąbki jarskie, czy pączki.

Wszystkie ukraińskie rodziny otrzymały paczki z praktycznymi prezentami, aby łatwiej było im funkcjonować w trudnym dla nich czasie przebywania na obczyźnie.

Była to wigilia spędzona w miłej, serdecznej, wręcz rodzinnej atmosferze, którą uświetniła „Schola Emmanuel” z Sieprawia pięknym śpiewem kolęd.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego świątecznego wydarzenia, serdecznie dziękujemy!  Szczególnie dziękujemy w imieniu Gości z Ukrainy.