W ostatnią sobotę kalendarzowego lata na Górze Rusinki został zorganizowany Pierwszy Sieprawski Bieg Przełajowy. Wykorzystując fantastyczne warunki terenu uczestnicy już na pierwszym odcinku biegu rozpoczęli zmagania nie tylko pomiędzy sobą ale z przeszkodami które wymagały odwagi, silnej woli i determinacji.  Sieprawski Bieg Przełajowy był pierwszym wydarzeniem biegowym jakie zagościło na Górze Rusinki i stoku narciarskim Siepraw – ski. Dzięki zaangażowaniu całego sztabu opracowującego przeszkody uczestnicy mogli poczuć adrenalinę i dreszczyk emocji zmagając się z kolejnymi przeszkodami których łącznie na nieco ponad 3 kilometrowej trasie było 17. Pomimo ogromnego wysiłku fizycznego jaki uczestnicy włożyli w pokonanie całej wymagającej trasy na mecie biegu nie brakowało uśmiechów i zapewnień że była to także dla nich dobra zabawa. Najszybciej na mecie zameldował się Rafał Szczurek z Konar pokonując trasę w 20 minut i 48 sekund. Najlepszymi uczestnikami z Gminy Siepraw była Małgorzata Drabik – Słomka  z Łyczanki (28:36)  oraz Maciej Baran z Sieprawia (22:50). Zaraz po zakończeniu zmagań i wręczeniu pamiątkowych statuetek  w kategorii OPEN swoją przygodę z biegiem przełajowym rozpoczęły dzieci i młodzież. Dzieciaki nas nie zawiodły pokazały wolę walki i chęć pokonania każdej przeszkody bez marudzenia. Najlepszy wynik wybiegała Zuzanna Syrek z Olszowic należąca do Grupy Biegowej Sieprawska 5. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne wydarzenia biegowe czyli Sieprawską 5 która tradycyjne odbędzie się pod koniec maja.
Serdecznie dziękujemy za okazane nam wsparcie i pomoc zarówno indywidualnym osobom jak i organizacjom:  Komendantowi i Druhom OSP Gminy Siepraw, team Activ Academy na czele z Piotrem i Agnieszką Koteja, Pracownikom Urzędu Gminy i GOKiS, Wolontariuszom z Czechówki i Zakliczyna, Stok Narciarski Siepraw Ski, Bar Smaczek Siepraw, Panu Krzysztofowi Poznańskiemu.
Pomysłodawcą organizacji wydarzenia biegowego pn. Sieprawski Bieg Przełajowy jest Pan Konrad Sołtys który na stałe dołączył do zespołu Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sieprawiu jako menager odpowiedzialny za produkcję wydarzeń artystycznych i sportowych.  „Sieprawski Bieg Przełajowy” taki tytuł ma projekt który otrzymał dofinansowanie w ramach grantu  na „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”  objętego Programem Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.