W niedzielę 8 września w Sieprawiu odbył się piknik integracyjny "Siepraw Bez Barier". Jest to impreza organizowana w naszej Gminie już od 17 lat, zawsze w okolicy odpustu ku czci bł. Anieli Salawy. Jej celem jest integracja mieszkańców Sieprawia ze środowiskami osób starszych i niepełnosprawnych z naszej okolicy.

Wydarzenie odbyło się przy Hali Sportowej. W tym dniu Siepraw gościł podopiecznych Fundacji na Rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy z Krakowa, Wspólnoty ARKA z Wieliczki, Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych z Krzczonowa oraz pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej z Krakowa. W wydarzeniu towarzyszyli również mieszkańcy naszej Gminy - członkowie Klubu 50+ oraz podopieczni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieprawiu. Wydarzenie poprzedziła Msza Święta w Sanktuarium bł. Anieli Salawy, w której uczestniczyła część z przybyłych gości. Pod Halą Sportową oficjalne rozpoczęcie imprezy odbyło się około godziny 12:30.

Mimo niekorzystnej pogody w niedzielny poranek, dalsza część dnia przyniosła rozpogodzenie, dzięki czemu wydarzenie mogło odbyć się w plenerze. Organizatorzy zapewnili gościom wiele atrakcji. Wiolinka i Bemol poprowadzili animacje i zabawy integrujące gości. Wolontariusze ZPO w Sieprawiu oraz ZPO w Zakliczynie wraz z nauczycielami przygotowali liczne konkursy, towarzyszyli podopiecznym i pensjonariuszom we wspólnej zabawie oraz zapewnili im pomoc na terenie imprezy. Wspólne śpiewanie zorganizowała również Grupa Folklorystyczna "Sieprawianie". Goście pikniku mieli również możliwość obejrzenia wystawy podsumowującej 20-lat działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Sieprawskiej.

Wszyscy przybyli goście mieli okazję skosztować poczęstunku przygotowanego przez Fundację bł. Anieli Salawy i skorzystać z cateringu, który zapewniła firma Gołąbki z Sieprawia. Na każdego gościa czekał również słodki poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich z Czechówki.