W odpowiedzi na złożony w lutym 2024 r. przez Wójta Gminy Siepraw wniosek do udziału w projekcie pn.„Bezpieczna Małopolska – Bon na ratowanie – Straż Pożarna” Zarząd Województwa Małopolskiego w dniu 26.03.2024 r. podjął uchwałę o dofinansowaniu zakupu średniego samochodu ratowniczego dla OSP Siepraw.

Zarząd Województwa przeznaczył ponad 42,5 mln zł na dofinansowanie zakupu 54 samochodów ratowniczo-gaśniczych w całym Województwie. Koszt jednego auta, to około 1,2 mln zł. Celem projektu pn. „Bezpieczna Małopolska – Bon na ratowanie – Straż Pożarna” jest wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego regionu należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG).
Pozyskanie nowego średniego samochodu ratowniczego dla OSP Siepraw przyczyni się do znacznego usprawnienia prowadzenia działań ratowniczych. Fabrycznie nowy sprzęt pozwoli na bezawaryjne prowadzenie akcji gaśniczych i ratowniczych. Ważne jest też, że samochód ratowniczy Mercedes, który aktualnie jest na wyposażeniu OSP Siepraw zostanie przekazany do OSP Czechówka, która w znacznym stopniu zwiększy swoje możliwości bojowe, a co za tym idzie zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Siepraw.

Wójt Gminy Siepraw składa serdeczne podziękowania Marszałkowi Województwa Małopolskiego Witoldowi Kozłowskiemu oraz Wicemarszałkowi Województwa Łukaszowi Smółce za spotkania, rozmowy i pozytywną odpowiedź na nasz wniosek. Panu Stanisławowi Bisztydze Radnemu Sejmiku Województwa Małopolskiego dziękuję za duże zaangażowanie w sprawę zakupu samochodu dla OSP Siepraw.  

Wyrazy wdzięczności należą się również bryg. Przemysławowi Przęczkowi Małopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP - za nieocenione wsparcie w tej sprawie. 

Dziękuję również Inspektor Bożenie Poznańskiej z Urzędu Gminy Siepraw, odpowiedzialnej za współpracę i finansowanie miejscowych OSP, za sprawne i merytoryczne przygotowanie zgłoszenia do Projektu.