7 listopada br. gościliśmy w naszej Gminie przedstawicieli naszego słowackiego partnera Spiskiego Czwartku – Starostę Gminy Jána Greša oraz jego zastępcę Milana Biskupa. Wizyta związana była z zakończeniem kadencji, a co za tym idzie zakończeniem pracy, Starosty oraz Wicestarosty w tamtejszym Urzędzie Gminy. Nasi słowaccy partnerzy chcieli podziękować za dotychczasową współpracę na niwie samorządowej, kulturalnej, oświatowej, czy strażackiej.
Słowackich Partnerów serdecznie przyjęli Wójt Gminy – Tadeusz Pitala, Przewodniczący Rady Gminy – Leszek Wierzba, Sekretarz Gminy – Michał Baran, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu – Natalia Postrzech, Konrad Sołtys – przedstawiciel GOKiS  oraz Przewodniczący Rady Powiatu Myślenickiego, a zarazem Prezes Gminnego Oddziału Związku OSP RP – Tadeusz Żaba.

Podczas spotkania partnerzy wspominali historię wzajemnej współpracy, spotkań, wspólnych inicjatyw. Przedstawiciele Gminy Siepraw podziękowali Staroście Spiskiego Czwartku oraz jego Zastępcy za podejmowanie i realizowanie wspólnych inicjatyw z naszym samorządem, ich zaangażowanie, gościnność i serdeczność.
Goście ze Słowacji mogli zapoznać się z najnowszą inwestycją na terenie Gminy Siepraw – ścieżkami pieszo-rowerowymi nad zatoką Zakliczyńską Zbiornika Dobczyckiego. Partnerzy nie kryli podziwu dla pomysłu lokalizacji tras dla rowerzystów w takim terenie – szczególnie podobał się im punkt widokowy w Czechówce oraz Diable Skały w Zakliczynie. 

Liczymy, że wybrany w wyborach samorządowych na Słowacji w dniu 29 października br. nowy Starosta Gminy Spiski Czwartek – Peter Gaj będzie kontynuował pracę swoich poprzedników i partnerstwo naszych gmin będzie się rozwijać, jak do tej pory.