1 lipca 2024 r. Prezes Stowarzyszenia LGD „Turystyczna Podkowa” Jan Marek Lenczowski wręczył Wójtowi Gminy Tadeuszowi Pitali  nagrodę dla Gminy Siepraw w konkursie na  najlepszy produkt Turystycznej Podkowy 2024 w kategorii: Atrakcje Turystyczno – Kulturowe.
Jak napisano w uzasadnieniu do nagrody: Ścieżki pieszo – rowerowe nad Zatoką Zakliczyńską. Idealna trasa na rodzinną wyprawę rowerową. Większość asfaltowej ścieżki prowadzona jest z dala od ruchu samochodowego, przez co świetnie nadaje się do szkolenia nawet całkiem małych cyklistów. Praktycznie cały czas prowadzi wzdłuż linii brzegowej jeziora Dobczyckiego. Samo jezioro dostrzec czasami trudno to mamy też taras widokowy po wschodniej stronie ze znakomitym widokiem na okoliczne góry. Przy ścieżce znajduje się wygodny parking, plac zabaw, miejsce piknikowe oraz mała wiata w której można się schować przed deszczem. To doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek z rodziną.
Konkurs „Najlepszy produkt Turystycznej Podkowy 2024” zorganizowano w związku z realizacją operacji pt. „Stworzenie marki Turystyczna Podkowa i wykorzystanie jej do promocji lokalnych produktów i usług”, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Celem konkursu było wyłonienie 14 najlepszych produktów z obszaru działania Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Turystyczna Podkowa tj. z terenu gmin: Siepraw, Dobczyce, Raciechowice, Wiśniowa, Pcim, Lubień, Tokarnia, które posłużą następnie do tworzenia i rozwijania marki „Turystyczna Podkowa”.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wypełnienie formularza zgłoszeniowego z opisem walorów danej atrakcji turystycznej i przesłanie go do biura LGD, w terminie do dnia 22 maja 2024 r.