W niedzielę 07.07.19r. w Szkole Podstawowej w Zakliczynie w godzinach od 16:00 do 21:00 odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku Kostnego zorganizowany dla 8-letniej Karolinki z Zakliczyna. Dziewczynka szuka bliźniaka genetycznego. Już po  raz trzeci zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną, teraz jedynym ratunkiem jest przeszczep.

Będzie można zarejestrować się w bazie DKMS jako potencjalny dawca. Każda zdrowa osoba mieszcząca się w przedziale wiekowym od 18-ego do 55-ego roku życia może się zarejestrować. Dajesz tym szansę powrotu do zdrowia chorym na nowotwory krwi.

Karolinka ma prawie 8 lat.
W 2013 roku po raz pierwszy zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Kilka miesięcy szpitalnego leczenia przyniosło pozytywne efekty, jednak nie na długo. Choroba powróciła w 2017 roku ze zdwojoną siłą. Po długim pobycie w szpitalu, ciężkiej chemioterapii Karolinka wróciła do domu.
Pod koniec czerwca białaczka wróciła po raz trzeci.
Przed Karolinką kolejne, wielkie starcie z okrutną chorobą. Po odbyciu chemioterapii oraz leczenia przeciwciałami, kolejnym krokiem jest przeszczep szpiku kostnego.
Mamy nadzieję,  że przeszczep da naszej córeczce całkowity powrót do zdrowia.
Prosimy o rejestrowane się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.


Nie zwlekaj z rejestracją!
Pomóż chorym na nowotwory krwi.