OT KOWR w Krakowie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie ,,Polska smakuje na Boże  Narodzenie”.
Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie serdecznie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie „Polska smakuje na Boże Narodzenie”.
Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy, obejmującej łącznie prezentację
i opracowanie rysu historycznego przepisu na regionalną potrawę, która jest tradycyjną potrawą bożonarodzeniową, charakterystyczną dla regionu działania danego Koła Gospodyń Wiejskich oraz przygotowanie potrawy wg. przepisu
i wykonanie zdjęcia tej potrawy.


Celem Konkursu jest zachowanie w pamięci przepisów na tradycyjne, regionalne potrawy bożonarodzeniowe, promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i
różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych związanych ze świętami Bożego Narodzenia, kształtowanie nawyków zakupowych poprzez świadomy wybór polskich produktów pochodzących od lokalnych producentów i rolników, popularyzacja wiedzy oraz podniesienie świadomości w zakresie patriotyzmu konsumenckiego.
Formularze zgłoszeniowe i prace konkursowe należy przekazać do Organizatora w formie elektronicznej drogą mailową w nieprzekraczalnym terminie do 9 grudnia 2020 r. na adres: krakow@kowr.gov.pl podając w tytule maila: KONKURS – „Polska smakuje na Boże Narodzenie”

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!