Informujemy, że od 1 stycznia 2024 r. rozpoczynają działanie dwie gminne linie bus na trasie

S1 Zakliczyn OSP – Łyczanka Woźniczówka oraz S2 Zakliczyn Kościelna – Siepraw Królewska. Trasy zostały tak zorganizowane, żeby była możliwość dojazdu do Urzędu Gminy Siepraw, Domu Kultury i Biblioteki, ośrodków zdrowia, szkół, punktów handlowych, a także punktów przesiadkowych (linie kolejowe A2 oraz A16, busy do Krakowa). Busy będą kursować 12 razy w ciągu dnia, natomiast w soboty 7 razy, a w niedziele 4 razy. Cena jednorazowego biletu wynosić będzie 2 zł, bez względu na liczbę przejechanych przystanków. Linia S1 obsługiwana będzie przez Firmę Przewóz Osób Patrycja Płatek natomiast S2 przez firmę Przewóz Osób Renata Fox.

Przystanki na trasie: 

Zakliczyn OSP
Zakliczyn Bar
Siepraw Zacisze kapliczka
Siepraw Zacisze II
Siepraw Zacisze I
Siepraw Granice
Siepraw Brzeg
Siepraw Brzeg pętla
Siepraw Jana Pawła II
Siepraw Szkoła
Siepraw Dom Ludowy
Siepraw Kawęciny
Łyczanka
Łyczanka Remiza
Siepraw Grabie
Łyczanka Woźniczówka
S2 Zakliczyn Kościelna – Siepraw Królewska

Przystanki na trasie:

Zakliczyn Kościelna
Zakliczyn Cmentarz
Zakliczyn Zadziele
Czechówka
Siepraw Kawęciny
Siepraw Dom Ludowy
Siepraw Szkoła
Siepraw Skrzyżowanie
Siepraw Królewska


Z przystanku Siepraw Królewska i Łyczanka Woźniczówka będzie możliwy przejazd do Świątnik Górnych dla osób zainteresowanych dostaniem się np. do Zespołu Szkół w Świątnikach Górnych (ul. Bielowicza), gdzie busy będą miały miejsce parkingowe. Bus nie będzie zatrzymywał się na przystankach na terenie Gminy Świątniki Górne, za wyjątkiem ww. miejsca parkingowego.  Rozkłady jazdy z poszczególnych przystanków na trasach są do pobrania w formie plików pdf poniżej. Dofinansowano z Budżetu Państwa.
Zadania dofinansowane z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w kwocie 435 960 zł.