Gminna Biblioteka Publiczna zostanie otwarta w dniu 11 maja. W związku z epidemią biblioteka będzie otwarta dla Czytelników w skróconym czasie:

  • Poniedziałek – piątek 11:00 – 14.30 – dla Czytelników, którzy chcą wybrać książki na miejscu. Uwaga! Brak wolnego dostępu do półek, książki podaje bibliotekarz.
  • Poniedziałek – piątek w godzinach 8.00 – 11.00 pracownicy odbierają i kompletują zamówienia telefoniczne oraz złożone przez e-mail lub katalog on-line.

Jeśli zamówienie jest gotowe do odbioru potwierdzamy ten fakt telefonicznie lub mailowo.

Gotowe zamówienie można odebrać w godzinach od 8 do 14.30, jednak ze względu na możliwość tworzenia się kolejek po godz. 11-tej rekomendujemy wybieranie wcześniejszej pory. Istnieje możliwość umówienia się na konkretną godzinę.

Kilka podstawowych zasad, które muszą być przestrzegane podczas wizyty w bibliotece:

  1. Wstęp w maseczkach i rękawiczkach.
  2. Ograniczona liczba osób, które mogą przebywać w budynku.
  3. Obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu.
  4. Zwroty przyjmowane będą na stoliku w holu, prosimy o spakowanie ich w jednorazowe reklamówki (można w środku umieścić karteczkę z nazwiskiem). Zwroty poddane będą 10-cio dniowej kwarantannie, dopiero po tym terminie zostaną odpisane z konta Czytelnika. Uwaga! Książek nie można dezynfekować!
  5. Brak wolnego dostępu do półek. Książki podaje bibliotekarz.

Z powodu tego ostatniego ograniczenia (wiemy, że bardzo dla Państwa uciążliwego) gorąco zachęcamy do zamawiania książek przez telefon ( stacjonarny 12 274 60 96, komórkowy 512 100 692), e-mail gbp@siepraw.pl lub katalog on-line.

Liczymy na wyrozumiałość Czytelników! Tylko spełniając powyższe wymogi sanitarne, zawarte w komunikatach Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Biblioteki Narodowej możemy wznowić swoją działalność.