W niepełna rok po pozyskaniu przez Gminę Siepraw ośmiohektarowej działki w Sieprawiu – Rusinkach od Agencji Nieruchomości Rolnych – Oddział w Krakowie jest szansa, że kolarze górscy będą mogli już w wakacje trenować i ścigać  się na urządzonych trasach do kolarstwa górskiego (MTB). Trwają właśnie prace urządzeniowe, zlecone przez Gminę – wytyczenie palikami i taśmą 2 km trasy, urządzenie ziemnych band na stromych stokach, ziemnych skoczni i „hopek”.  Powstanie również wiata na starcie / mecie trasy, gdzie będzie można schronić się przed deszczem, odpocząć, czy spożyć posiłek. Przy wiacie zamontowane zostaną stojaki rowerowe, kosz na śmieci oraz tablica informacyjna z regulaminem i mapą tras. Ścieżki będą dostępne wyłącznie dla rowerzystów, użytkownicy pojazdów zmechanizowanych (crossów, quadów) nie będą mogli korzystać z tych tras. Część tras będzie miała większy stopień trudności, co zostanie odpowiednio oznakowane w terenie. Mniej zaawansowani będą mogli wybrać lżejszą trasę, ci bardziej zaawansowani trudniejszą.
Nad wytyczeniem tras i zrobieniem odpowiedniej infrastruktury czuwa tegoroczny maturzysta – Stanisław Nowak z Sieprawia - Mistrz Polski juniorów młodszych w kolarstwie górskim. Po napisaniu egzaminu dojrzałości na początku czerwca znalazł odpowiednią ilość czasu aby prace ruszyły pełną parą.
Bliskość Krakowa oraz coraz większa popularność  kolarstwa górskiego, uprawianego zarówno rekreacyjnie, jak i zawodowo daje szanse, że urządzane właśnie ścieżki MTB staną się bardzo popularnym punktem na rowerowej mapie Polski.
Zapraszamy miłośników jazdy terenowej rowerem do korzystania ze ścieżek MTB. Pięknie położony, bogaty w zieleń teren, profesjonalnie urządzone o różnym stopniu trudności  trasy dają gwarancje niezapomnianych wrażeń oraz satysfakcji z uprawiania tego pięknego sportu.