W związku z rokrocznym wzrostem liczby mieszkańców Gminy (głównie przez dodatnie saldo migracji), a co za tym idzie liczby dzieci oraz w związku z sytuacją na lokalnym rynku pracy Urząd Gminy Siepraw podjął działania w kierunku budowy gminnego żłobka, w którym codzienną opiekę znalazłyby dzieci poniżej 3 roku życia.

Przedstawiamy poniżej projekt koncepcyjny budynku żłobka w Sieprawiu. Koncepcja zakłada budowę 5 - oddziałowego żłobka  przy Słonecznym Parku w Sieprawiu, do którego docelowo mogłoby uczęszczać 120 najmłodszych dzieci. W parterowym budynku zaplanowano pięć obszernych sal z własnymi łazienkami oraz odpowiednim wyposażeniem (przewijak, kojec do raczkowania, leżaki). W budynku znajdować będą się również: kuchnia, pomieszczenia magazynowe, techniczne, pomieszczenia biurowe i łazienki dla personelu, czy też pomieszczenie dla pielęgniarki.

W budżecie Gminy na 2024 rok zaplanowano 100 000,00 zł na wykonanie dokumentacji projektowej budynku żłobka.  Po wykonaniu projektu, uzyskaniu pozwolenia na budowę i pozyskaniu dofinansowania będzie możliwa realizacja tej, jakże potrzebnej inwestycji, już w 2025 roku.