Pogrzeb śp. ks. Stanisława Pająka odbędzie się 16.01.2024r. o godzinie 12:00  w kościele Parafialnym pw. Św. Jacka w Groniu – Leśnicy. Z Parafii Zakliczyn organizowany jest autokar. Zapisy w zakrystii kościoła w Zakliczynie, u pana kościelnego, koszt wyjazdu 50 zł. Wyjazd z parkingu przy kościele we wtorek o 9.30. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy przykrą wiadomość, że zmarł ks. Stanisław Pająk - wieloletni Proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Zakliczynie, posiadający tytuł "Zasłużony dla Gminy Siepraw".

Ksiądz Stanisław Pająk był Proboszczem Parafii Rzymsko Katolickiej pw. Wszystkich Świętych w Zakliczynie od  1 lipca 1990 r do czerwca 2002 r. Od pierwszych dni swojej pracy w Parafii z entuzjazmem wspierał działania nowo powstałego samorządu gminnego. Inspirował działania Gminy na rzecz zagospodarowania wolnego czasu młodzieży, przeciwdziałania alkoholizmowi oraz na rzecz zapewnienia lepszych warunków życia mieszkańców Zakliczyna. Był przewodniczącym komitetu wodno – kanalizacyjnego w Zakliczynie. Wspierał działania samorządu nie tylko tut. Gminy, ale również  Gminy Dobczyce i Związku Gmin Dorzecza Górnej Raby i Krakowa  w przygotowaniu  budowy sieci  kanalizacyjnej  w Zakliczynie.  Podejmował działania dla integracji mieszkańców. To z jego inicjatywy Gmina rozpoczęła organizację Dni Seniora.  Z jego inicjatywy także spisano dzieje Parafii w Zakliczynie, w której poza historią Parafii, przybliżono sylwetki mieszkańców Zakliczyna, którzy wnieśli swój wkład w naukę i kulturę. 

Zdjęcia śp. ks. Stanisława pochodzą z książki "Dzieje parafii pw. wszystkich Świętych w Zakliczynie k.Myślenic" Aleksandra Mysińskiego