Ojciec Święty Franciszek 9 stycznia 2021r. w wywiadzie dla komercyjnej stacji telewizyjnej Canale 5 oświadczył, że w  przyszłym tygodniu ( między 11 a 16 stycznia) zaszczepi się przeciwko CoVID-19.
Szczepionkę nazwał etyczna i konieczną, a jej odrzucenie określił jako „samobójczy negacjonizm”. Stwierdził: Uważam, że z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić, to opcja etyczna, bo stawką jest zdrowie, życie, także życie innych.”

Wykażemy swoją dobrą wolę dobrowolnie poddając się, i oby jak najszybciej, szczepieniu. Każdy z nas może wybrać sobie powód, dla którego warto się zaszczepić, jest ich bardzo ważnych wiele:
1. Uchronisz się przed zakażeniem, nawet wtedy jeśli już COVID-19 przechorowałeś, bo niestety możesz zakazić się powtórnie. Każdy zaszczepiony to potencjalnie od kilku do kilkunastu osób uchronionych od zakażenia.
2. Uratujesz komuś życie, bo dzięki twojemu zaszczepieniu przerwiesz łańcuch zakażeń.
3. Pomożesz zwalczyć pandemię, której liczba ofiar śmiertelnych na całym świecie i Polsce również jest porażająca.
4. Zyskasz spokój wynikający z bezpieczeństwa własnego i najbliższych.
5. Przyczynisz się do tego, że wrócimy do normalności sprzed pandemii,   bez izolacji, bez obostrzeń sanitarnych. A co to oznacza m.in. ?
- rodzinne spotkania całych rodzin, wspólne obchodzenie świąt i uroczystości, swobodne uczestnictwo w nabożeństwach bez ograniczeń, swobodne odwiedzanie naszych zmarłych, zwłaszcza w Dniu Wszystkich Świętych
- powrót do normalnych wizyt lekarskich, a zatem do leczenia tak potrzebnego wielu spośród nas,
- możliwość bezstresowego leczenia szpitalnego, bo będą przy nas i będą mogli nas odwiedzać nasi bliscy.
- bezpieczna nauka dla dzieci i młodzieży
- bezpieczna praca, działalność gospodarcza bez strachu o byt rodziny,
                             
 Tyle możemy dać innym i sobie , bo możemy poddać się szczepieniu przeciwko  COViD -19 - z dobrej woli, bo szczepienie  jest właśnie dobrowolne, a szczepionka  bezpłatna i skuteczna.

Tadeusz Pitala

/-/ Wójt Gminy Siepraw