Запрошуємо відвідати Магазин "за 0 злотих". Товари в ньому є Безкоштовними!

Магазин працює:

Понеділок-п'ятниця

9.00 - 12.00 і 15.00 - 17.00

Субота

9.00 - 12.00

Волонтери магазину радо приймуть інформацію щодо ваших потреб. Для цього зазначте, будь- ласка, своє ім'я та прізвище, номер контактного телефону.

Магазин знаходиться за адресою: вул. Яна Павла ІІ, 38 (навпроти дитячого садочка).

Informujemy, że obywatele Ukrainy mogą od dnia 28 marca br.  korzystać ze „sklepu za 0 zł”mieszczącym się w Sieprawiu ul. Jana Pawła II 38 (budynek byłej spółdzielni Karpaty, wejście naprzeciwko Przedszkola Kropla Słońca). Tam także mogą zgłaszać zapotrzebowanie na produkty których potrzebują.

Godziny otwarcia sklepu:

Poniedziałek – piątek :

9.00 – 12.00

15.00 – 17.00

Sobota: 9.00 – 12.00

Praca sklepu w Wielkim Tygodniu:

14.04 – od 9.00 – 12.00

15.04 – od. 9.00 – 12.00

16.04 – zamknięte

18.04 - zamknięte

Produkty w „sklepie 0 zł” pochodzą ze zbiórki prowadzonej przez Gminę Siepraw wspólnie z organizacjami pozarządowymi, grupami wsparcia, szkołami, sklepami, Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Zbiórkę można wesprzeć przynosząc potrzebne artykuły do „Sklepu za 0 zł”. Dary można zostawiać w godzinach funkcjonowania sklepu , zachęcamy do wybrania od poniedziałku do piątku godzin od 15.00 – 18.00 oraz w sobotę od 9.00 – 12.00.

W sklepach, które włączyły się w akcje są wystawione miejsca w których można zostawić zakupione u nich produkty
Prosimy o:

  • produkty spożywcze, z dłuższą datą przydatności do spożycia, które nie wymagają specjalnych warunków przechowywania;
  • wodę w małych i dużych butelkach, mleko w kartonach, płatki śniadaniowe, konserwy z możliwością otwarcia, dania gotowe w słoikach, makaron, ryż, kasza, cukier, dżemy, dania w słoiczku dla dzieci, kaszki dla dzieci, mleko w proszku dla małych dzieci; słodycze
  • artykuły higieny osobistej: chusteczki nawilżające, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe, pastę i szczoteczki do zębów, mydło, środki higieny osobistej min.: żele pod prysznic, szampony, płyny do higieny intymnej, pampersy dla dzieci, podpaski, kosmetyki do pielęgnacji dzieci, płyny do prania

WOLONTARIAT

Prowadzona jest także baza wolontariuszy z terenu z gminy Siepraw którzy chcą udzielać pomocy w zakresie m.in. obsługi sklepu, bezpłatnego transportu, pomocy przy segregowaniu darów itp. Zapotrzebowanie na tego rodzaju pomoc można zgłaszać do poprzez aktywny formularz https://forms.gle/5UKsijsPnggoZFTP6 lub telefonicznie 12 271 05 95 (poniedziałek – piątek 9.00 – 14.00)

ODZIEŻ

Aktualnie z odzieży najpotrzebniejsze są: ubrania przejściowe, wiosenne kurtki i obuwie.

Z uwagi że często są to jedyne buty jakie osoba potrzebująca otrzyma prosimy w miarę możliwości o obuwie mało zniszczone, a jeśli jest taka możliwość nowe. Odzież potrzebna jest taka jak aktualna pora roku, bieliznę przyjmujemy jedynie nową. Przyjmujemy odzież czystą, wypraną i prosimy aby była przekazywana w kartonie lub reklamówce.

Zachęcamy do śledzenia ogłoszeń na grupie „Bo jak nie MY to kto? Lokalna grupa wsparcia SIEPRAW i okolica” gdzie na bieżąco publikowane jest zapotrzebowanie na odzież.

ZDROWIE

Na mocy specustawy która weszła w życie 12 marca 2022 r. obywatelom Ukrainy (spełniającym warunki ustawy) przysługuje prawo do świadczeń medycznych, refundacji leków i zaopatrzenia w wyroby medyczne. Wytyczne w tych kwestiach są dostępne w języku ukraińskim na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Obywateli Ukrainy przebywających na terenie Gminy Siepraw, którzy mają problem z wykupieniem leków przepisanych na receptę prosimy o kontakt z Gminny Ośrodkiem Pomocy Społecznej tel. 12 37 21 825 lub Urzędem Gminy Siepraw 12 37 21 811.

ZAKWATEROWANIE

Osoby chętne przyjąć do siebie uchodźców z Ukrainy prosimy zgłaszać pod numer tel. 12 37 21 820 Prosimy o przemyślane decyzje.