Wójt Gminy Siepraw Tadeusz Pitala oraz Proboszcz Parafii w Sieprawiu Ksiądz Prałat Piotr Kluska serdecznie zapraszają mieszkańców Gminy Siepraw do udziału w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości.

Tegoroczne obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczną się o godzinie 16:00 na cmentarzu w Sieprawiu, gdzie odbędzie się poświęcenie tablicy upamiętniającej mieszkańców Sieprawia, którzy zginęli na froncie podczas I Wojny Światowej.
Następnie pod Sanktuarium w Sieprawiu nastąpi uroczyste odsłonięcie i poświęcenie Pomnika Św. Jana Pawła II i bł. Anieli Salawy. 

O godzinie 16:30 w Sanktuarium rozpocznie się Msza Święta, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski. 

Po uroczystościach kościelnych serdecznie zapraszamy na Halę Sportową w Sieprawiu, gdzie odbędzie się program artystyczny "Niepodległość to znaczy wolność" przygotowany przez uczniów ZPO w Sieprawiu. 

Po występach zachęcamy do degustacji potraw regionalnych przyrządzonych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Czechówce, Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Czechówce oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zakliczyna.