W związku zakończeniem prac nad program priorytetowym, resort środowiska przygotował cykl spotkań mających charakter edukacyjny i informacyjny, składający się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, mówi o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Cześć druga informuje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze. W trzeciej dowiemy się jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

Ministerstwo Środowiska organizuje w Naszej gminie spotkanie pn. "Czyste Powietrze" w dniu 24.10.2018 r. (środa) o godzinie 18:00, w Sali konferencyjnej przy Hali Sportowej w Sieprawiu, ul. Ks. Jana Przytockiego 10.
Zachęcamy wszystkich Mieszkańców do wzięcia udziału w spotkaniu, by efektywnie skorzystać z możliwości uzyskania dofinansowania na realizowane przez Państwa działania proekologiczne.
Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.