Serdecznie zapraszamy do udziału w XVIII Konkursie Szopek Tradycyjnych i Krakowskich. Impreza jest organizowana przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Turystyczna Podkowa we współpracy z Duszpasterstwem Dzieci i Młodzieży Dekanatu Mogilany, Parafią Rzymskokatolicką św. Michała Archanioła w Sieprawiu, Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Sieprawiu oraz Urzędem Gminy Siepraw. Prace konkursowe są zgłaszane przez dzieci, młodzież i rodziny z terenu gmin powiatu myślenickiego, które wchodzą w skład Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Turystyczna Podkowa (Siepraw, Dobczyce, Raciechowice, Wiśniowa, Pcim, Lubień i Tokarnia) oraz z dekanatu Mogilany.
Impreza ma już bogatą, kilkunastoletnią tradycję i cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Co roku jest zgłaszanych około 1000 szopek, z czego 200 trafia do ścisłego finału.
Konkurs ma za zadanie podtrzymać i umocnić tradycje bożonarodzeniowe. Własnoręczne wykonanie szopek rozwija kreatywność uczestników, a ponadto stwarza okazję do wzmocnienia więzi rodzinnych i koleżeńskich. Konkurs jest okazją do wspólnego działania rodzin, grup przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów.
Konkurs jest dwuetapowy.
Pierwszy etap zostanie rozstrzygnięty na szczeblu gminnym do 11 grudnia 2018 r. przez gminne ośrodki kultury, a najlepsze prace przejdą do drugiego etapu.
Prace do drugiego etapu należy złożyć w dniach 12 – 13 grudnia 2018 r. w godzinach od 14.00 do 18.00 w Starym Kościele w Sieprawiu, po wcześniejszym kontakcie pod numerami telefonu: 504 170 216, 508 325 733. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się 20 stycznia 2019 r.
w Starym Kościele w Sieprawiu.  
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych dostępnym na stronie internetowej www.turystycznapodkowa.pl w zakładce XVIII konkurs szopek bożonarodzeniowych. Jak co roku szczególny nacisk kładziemy na samodzielność w wykonaniu prac.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!