W przededniu święta Edukacji Narodowej szkoły w Sieprawiu, Czechówce i Zakliczynie odwiedzili RYMcerze - znani polscy raperzy Bęsiu i DJ Yonas - ze swoją akcją profilaktyczną skierowaną do młodzieży szkolnej "Nie zmarnuj swojego życia!".  Zachęcali młodych ludzi do rozwijania swoich talentów, do robienia w życiu tego co się kocha - niektórzy odważni mogli nawet zaprezentować, czy opowiedzieć o swoich pasjach. RYMcerze przestrzegali na swoim przykładzie przed niebezpieczeństwami używek, czy też innych zniewoleń Człowieka, które z reguły prowadzą do ludzkich tragedii. 
Do młodzieży spotkanie bardzo "przemówiło", szczególnie, że prelegenci opowiadali o przykładach swojego życia - co zawsze oddziałuje bardziej niż suche fakty. 

Zdjęcia ze spotkań mozna zobaczyć na profilu RYMcerzy https://www.facebook.com/Rymcerze/

Akcja ma zasięg ogólnopolski, trwa już pięć lat, w których RYMcerze odwiedzili kilkaset szkół. Jak sami pisza na swojej stronie rymcerze.pl:  


"Współczesna młodzież jest pogubiona… Jeśli nie mają właściwych autorytetów i zasad moralnych, jeśli nie znają swojej wartości i nie dostrzegają swoich silnych stron, mogą zmarnować swój potencjał i talent. Pod wpływem złego towarzystwa, buntu itp. młodzi są skłonni sięgać po używki takie jak papierosy, alkohol, narkotyki, „dopalacze”… to może ich nieodwracalnie zniszczyć.


My im mówimy:
Nie Zmarnuj Swojego Życia!
Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji.
Żyj wartościami. Bądź sobą.


Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Edukacja z Wartościami oraz raperów Bęsia i Dj Yonasa (tworzących skład RYMCERZE).


Podczas spotkania z młodzieżą raperzy dzielą się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Przekazują treści profilaktyczne i pozytywny komunikat „bez zadęcia i patosu” również w swoich hip-hopowych kawałkach."

Ambasadorami akcji "Nie zmarnuj swojego życia" są: Sonny Sandoval ze słynnej amerykańskiej grupy P.O.D., sportowcy - Jerzy Dudek, Tomasza Adamek, czy aktorzy Monika Figurska, Maciej Musiał, Tomasz Kwaśny. Patronat honorowy nad akcją objęli Rzecznik Praw Dziecka oraz Ministerstwo Sprawiedliwości.