W ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży dnia 27 września 2018 r. na ścieżkach MTB Siepraw odbyły się finały wojewódzkie: Małopolskich Igrzysk Dzieci, Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Małopolskiej Licealiady Młodzieży w kolarstwie górskim (MTB).


Nowe ścieżki do kolarstwa górskiego MTB Siepraw przeszły tym samym chrzest bojowy oraz dokonano inauguracji ich użytkowania. Uroczystość uświetnili swoją obecnością i przecięli wstęgę – Anna Rutkiewicz – Szafraniec Mistrzyni Świata w sztafecie oraz indywidualna Wicemistrzyni Świata w kolarstwie górskim, Marek Rutkiewicz – czołowy polski zawodnik w kolarstwie szosowym, Jarosław Szlachetka - Poseł na Sejm RP oraz Prezes Zarządu Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego Waldemar Gramek oraz gospodarz imprezy Wójt Gminy Tadeusz Pitala.


W zawodach wzięło udział 148 zawodników i zawodniczek z terenu całego Województwa Małopolskiego w trzech kategoriach wiekowych. Profesjonalnie przygotowana trasa obfitowała w podjazdy, zjazdy, wyprofilowane bandami łuki, hopki w urozmaiconym drzewami terenie dla niektórych zawodników była zbyt wymagająca i musieli na stromych podjazdach prowadzić rowery lub nawet nie ukończyli zawodów. 


W klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł powiat suski, którego zawodnicy zgromadzili 91 punktów, następnie nowotarski z 83 punktami i tarnowski 75 punktów. Myślenicki z 39 z punktami zajął dobre 5 miejsce. Indywidualne wyniki zawodników w załączonym zestawieniu poniżej. 


Celem imprezy była: popularyzacja wyścigów kolarskich, popularyzacja zdrowego i kulturalnego sposobu spędzania wolnego czasu, wyłonienie najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika w poszczególnych kategoriach wiekowych.


Organizatorami zawodów byli: Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie, Gmina Siepraw, Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Myślenicach, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Myślenicach.

Z ramienia Gminy Siepraw za organizację zawodów odpowiedzialny był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, spraw porządkowych dopilnowali  oraz agregat prądotwórczy zabezpieczyli druhowie z OSP Siepraw. 

Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania ścieżek MTB Siepraw oraz organizatorom zawodów należa się wyrazy podziekowania.