Ciągły i coraz szybszy rozwój internetu, pojawienie się mediów społecznościowych, popularność urządzeń mobilnych sprawił, że nadszedł czas na odświeżenie wyglądu oraz funkcjonalności gminnej strony internetowej. W nowej odsłonie strona będzie bardziej "medialna" - z większą liczbą galerii zdjęć oraz filmów, dostosowana do przeglądania na smarfonach i tabletach (responsywna). Na stronie głównej internautów witał będzie "slider" i "wyróżnione aktualności," które poinformują wizualnie o najważniejszych gminnych wydarzeniach. Strona posiada wersję kontrastową i możliwość powiększania liter - jest to ułatwienie dla osób niedowidzących oraz tych ze słabszym wzrokiem.
Artykuły ze strony będzie można od razu "polubić" lub udostępnić na Facebooku jednym kliknięciem dedykowanych ikonek.

Wygląd i menu strony są tak zaprojektowane, aby w jak najprostszy sposób dotrzeć do interesujących treści. Najczęściej odwiedzane podstrony wyróżnione są piktogramami, których kliknięcie spowoduje bezpośrednie przeniesienie do właściwego miejsca.

Mieszkańcy oraz klienci Urzędu będą mogli dowiedzieć się jak załatwić poszczególne sprawy korzystając z Katalogu Usług, gdzie posegregowane w działach procedury będą w przejrzysty sposób rozwijać się z właściwego menu.

Zapraszamy do częstego odwiedzania strony i korzystania z oferowanych przez nią możliwości.

Miłego "surfowania"!

Tadeusz Pitala
Wójt Gminy